Medicinska masaža
Medicinska masaža je specijalizirana terapeutska tehnika koja se koristi za ublažavanje bolova, smanjenje napetosti mišića i poboljšanje cirkulacije. Usmjerena je na tretiranje specifičnih zdravstvenih problema, kao što su ozljede mišića, kronični bolovi, napetost u leđima, vratu i ramenima te oporavak nakon operacija ili fizičkog napora.
Sadržaj:
Cijena medicinske masaže
Mini
Osnovni paket
- Jedan dolazak na medicinsku masažu u trajanju od 30 minuta
- Ukupno minuta masaže: 30
Midi
Srednji paket
- Dva dolaska na medicinsku masažu u trajanju od 30 minuta
- 1 BESPLATNA limfna drenaža u trajanju od 15 minuta
- Ukupno minuta masaže: 60
Maxi
Maxi paket
- Četiri dolaska na medicinsku masažu u trajanju od 30 minuta
- 1 BESPLATNA limfna drenaža u trajanju od 15 minuta
- 1 BESPLATNA elektroterapija TENS u trajanju od 15 minuta
- Ukupno minuta masaže: 120
Kako se izvodi medicinska masaža?
Izvodi se od strane profesionalnog terapeuta koji koristi tehnike pritiska, gnječenja i istezanja mišića te mijenja pokrete i pritisak ovisno o specifičnim potrebama pacijenta. Prilikom masaže terapeut se fokusira na problematična područja i prilagođava pokrete kako bi ublažio bol i napetost, poboljšao pokretljivost i potaknuo oporavak.
Je li medicinska masaža bolna?
U usporedbi s klasičnom relaksacijskom masažom, medicinska masaža je intenzivnija, stoga osoba može osjetiti manju nelagodu. Najčešće prilikom tretiranja napetih mišića i bolnih točaka. Međutim ukoliko osoba osjeti da joj je masaža izrazito neugodna, fizioterapeut mora prilagoditi pritisak, jer je, usprkos vjerovanju da „mora boljeti da bi bilo učinkovito“, to zabluda. Medicinska masaža ne smije dovesti osobu u grč. Manji pritisak na bolne mišiće i točke je sasvim dovoljan kako bi osoba osjetila opuštanje mišića nakon tretmana.
Kako medicinska masaža pomaže tijelu?
Cilj tehnički dobro izvedene medicinske masaže je poboljšanje cirkulacije, opuštanje napetih mišića, smanjenje upale, bolova i napetost te poboljšanje držanja i opće funkcionalnosti tijela.
Tko sve može koristiti medicinsku masažu?
Preporučuje se svim osobama koje imaju mišićno-koštane probleme, poput bolova u leđima, vratu, ramenima, kronične napetosti ili ozljede. Korisna je osobama koje se oporavljaju od operacija, kao i onima koji se bore s kroničnim bolovima i lošim držanjem.
Koliko često je potrebno ići na medicinsku masažu?
Ne može se točno reći koliko puta je potrebno otići na masažu jer sve ovisi o individualnim potrebama pacijenta. Ukoliko je riječ o akutnoj ozljedi ili intenzivnoj napetost mišića, preporučuje se dolazak na masažu barem 2 puta tjedno, dok je za održavanje trenutnog fizičkog stanja ili prevenciju kroničnih problema dovoljna redovita masaža do 2 mjesečno.
Kakvi su rezultati medicinske masaže?
Pacijenti najčešće osjećaju poboljšanje nakon prvog tretmana u smislu smanjenja boli, opuštanja mišića i poboljšana pokretljivosti. Kontinuiranim odlaskom na medicinsku masažu osoba može očekivati smanjenje kroničnih bolova, poboljšanje držanja i ukupno bolju fizičku funkcionalnost.
Prvi pregled
Cilj pregleda je identificirati probleme poput bolova, ograničenog pokreta ili slabosti mišića kako bi se izradio prilagođeni plan terapije.
Kontakt
Jaruščica 19, Zagreb
091 34 62 681
Pon / petak: 08.00-15.00
Uto / sri / čet: 13.00-20.00